MOS im. Św. Brata Alberta
w Szczecinie

Informacje dla młodzieży

Jesteśmy tu aby Ci pomóc!

Czy kiedykolwiek nadużyłeś alkoholu? Czy zażywałeś narkotyków? Czy popadłeś w konflikt z prawem? Czy obecną szkołę zakończyłeś nie otrzymaniem promocji do następnej klasy, a wagary stały się dla Ciebie codziennością? Czy potrzebujesz pomocy?

Jeśli chociaż raz odpowiedziałeś pozytywnie na którekolwiek z zadanych pytań, to Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii jest placówką właśnie dla Ciebie!

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Św. Brata Alberta, to niepubliczna placówka oświatowa, przeznaczona dla chłopców, którzy zagrożeni są niedostosowaniem społecznym.

Wykwalifikowana Kadra Pedagogiczna, w skład której wchodzi 12 wychowawców, a także psycholog i pedagog, pomogą Ci w przezwyciężeniu własnych trudności. Znajdziesz tutaj pomoc pedagogiczną, psychologiczną, ale także rozwiniesz swoje zainteresowania i zdolności.

Lubisz sport? A może pasjonująca jest dla Ciebie fotografia, bądź chcesz się wykazać zdolnościami manualnymi i dziennikarskimi? Marzysz o występie na scenie? Nic prostszego! Po zajęciach szkolnych, umilimy Ci czas, dzięki udziałowi w różnorodnych Kołach Zainteresowań, które odbywają się przez cały tydzień.

Koło Sportowe rozwinie w Tobie ducha walki i rywalizacji, a także pozwoli na utrzymanie doskonałej kondycji fizycznej. Koło Ogrodnicze i Fotograficzne wzbogaci w nowe doświadczenia, zaś Koło Plastyczne i Rękodzieła pozwoli na stworzenie wielu fascynujących prac, a także rozwinie Twoją wyobraźnię. Dzięki Kołu Dziennikarsko – Filmowemu, staniesz się dziennikarzem i nabierzesz umiejętności wyrażania swoich opinii na forum. Koło Miłośników Kultury pozwoli Ci na oderwanie się od codzienności, przenosząc Cię na deski teatru.

Jeżeli masz problem z alkoholem i narkotykami, otoczymy Cię opieką i fachową poradą w „Grupie wsparcia”.

Wspólnie z innymi wychowankami będziesz miał możliwość uczestnictwa w wielu warsztatach, także zagranicznych, wyjazdów integracyjnych oraz udziału w licznych konkursach tematycznych. Funkcjonujące 4 grupy wychowawcze, podzielone klasowo i wiekowo, pozwolą Ci na nawiązanie wielu nowych znajomości, czy przyjaźni, które mogą przetrwać następne kilkanaście lat.

Nie będziesz u Nas sam! Wielu z Twoich kolegów ma podobne problemy do Ciebie. Oni już u Nas są i z Nami współpracują. Teraz czekają na Ciebie, aby wspólnie z Tobą wkroczyć w dorosłe życie.
Stworzymy Ci możliwość ukończenia szkoły gimnazjalne, jak i otrzymania pomocy w okresie dorastania, a także będziemy wspomagać w rozwoju i pojmowaniu rzeczywistości poprzez realizowanie w socjoterapii celów rozwojowych, edukacyjnych i terapeutycznych.

Skontaktuj się z nami

Przekaż 1% podatku

Partnerstwo Centrum Edukacyjnego Archdiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej Ze stowarzyszeniem PARAFIADA

Przekaż 1% podatku

KRS 0000124134 / poz. 125 PiT

Z dopiskiem „Szkoła” / poz. 128 PiT